21. Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği Basın Lansmanı Yapıldı

Van Devlet Tiyatrosu tarafından bu yıl yirmi birincisi düzenlenen ve 19 Mayıs 2024 günü törenle başlayacak olan Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliğinin basın lansmanı yapıldı.
 
Van Devlet Tiyatrosu Müdürü Ferdi Erkmen, “Her okul bir tiyatro olsun” düşüncesiyle başlatılan Şenlik’te Sivas, Trabzon, İzmir, İstanbul, Diyarbakır, Ankara ve Bursa Devlet Tiyatrolarının yanı sıra Van’ın ilçe ve köylerinden Van Devlet Tiyatrosu sanatçıları tarafından çalıştırılan okullarda eserlerinin sahneleneceğini belirtti. 

Şenlik kapsamında, anasınıfı düzeyinde çocuklardan başlayıp, yetişkin bireylere kadar her yaş grubunu hedefleyen geniş bir yelpazeye hitap eden eğitim amaçlı atölye çalışmaları ve Uçurtma Şenliğinin de gerçekleştirileceğini ekleyen Erkmen, Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliğinin 29 Mayıs Çarşamba günü Van’ın Akdamar Adası’na yapılacak geziyle son bulacağını, gezide İstanbul Devlet Tiyatrosunun “Masal Yolu” adlı oyununun da sergileneceğini ekledi. 
 
21. Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliğine Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı ve Genel Müdür Yardımcısı ve Başrejisör Sükun Işıtan da katılacak.