Erzincan’da Yüzyıllık Destan "Ateş"…

Ankara Devlet Tiyatrosunun Barış Erdenk rejisiyle sahnelediği, Haluk Özenç’in Yüzyıllık Destan “Ateş”, 9 Mart Cumartesi günü, saat 20.00'de, Erzincan'da Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap Sahnesinde tiyatroseverlerle buluştu.

Binlerce yıldır çok sayıda uygarlığa ev sahipliği yapan, sanat, kültür ve ekonominin beşiği, İpek Yolu’nun incisi, doğu ve batının kadim potası Erzincan, adına ve şanına yakışır bir sanat gecesinde Ankara Devlet Tiyatrosunu ağırladı. Cumhuriyetimizin 100. Yılı vesilesiyle sahnelenen, Büyük Önder Mustafa Kemal’i, Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı Emre Başer’in canlandırdığı Yüzyıllık Destan "Ateş", Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın ev sahipliğinde Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf izci, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral İsmail Yayan ve Erzincan İl Kültür ve Turizm Müdürü Oğuzhan Kılıç’ın da bulunduğu seçkin bir izleyici topluluğu karşısına çıktı. 

Baştan sona büyük bir coşku ve beğeni ile izlenen Yüzyıllık Destan “Ateş”, Erzincanlı sanatseverlerin tiyatro özlemini giderirken, yerleşik sahne beklentilerini güçlendirdi.