“DEVLET TİYATROLARI, TRABZON 23. ULUSLARARASI KARADENİZ TİYATRO FESTİVALİ” BAŞLADI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Trabzon "23. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali" başladı.

Atapark Haluk Ongan Sahnesinde düzenlenen festivalin açılışında, Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha Karahasan’ın konuşmasının ardından; Richard Nash'ın yazdığı, Aclan Büyüktürkoğlu'nun dilimize çevirdiği ve yönettiği "Yağmurcu" adlı oyun sahnelendi.

26 Mayıs'a kadar devam edecek festivalde; Erzurum Devlet Tiyatrosu “Sersemler Evi”, Azerbaycan Gence Devlet Dram Tiyatrosu “Kral Ölüyor”, Bulgaristan Lofça Dram Tiyatrosu “Gogol’un Ruhu”, Ankara Devlet Tiyatrosu “Godot’yu Beklerken” ve “Hisseli Harikalar Kumpanyası”, Kazakistan “Saken Seifullin” Karaganda Bölgesel Akademik Kazak Müzik ve Dram Tiyatrosu “Tekeburkak” adlı oyunları sahneleyecek.

Kızlar Manastırında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu “Meraklısı İçin ‘Öyle Bir Hikâye’”, Norveç Grusomhetens Tiyatrosu “Kuzgun”, İtalya Maner Manush Tiyatro Topluluğu “Muhteşem Yolculuk” ve İzmir Devlet Tiyatrosu “Moira’nın Gece Döngüsü” oyunları ile sanatseverlerle buluşacak.

16.05.2023