DEVLET TİYATROLARI, ANKARA 18. “KÜÇÜK HANIMLAR KÜÇÜK BEYLER ULUSLARARASI ÇOCUK TİYATROLARI FESTİVALİ” BAŞLADI

Devlet Tiyatroları, Ankara 18. “Küçük Hanımlar Küçük Beyler Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali”, 25 Nisan Salı günü Anıtkabir ziyaretiyle başladı. 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Genel Müdür Yardımcıları Hüsnü Emre Başer, İbrahim Aktürk ve Süleyman Şahin, Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Mustafa Atila Özşatır, İdari Mali İşler Daire Başkanı Hayri Öyk, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürü İpek Atagün Gezener, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdür Yardımcısı Esat Tanrıverdi, Devlet Tiyatroları çalışanları ve küçük ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşen ziyaret; saygı duruşu, mozoleye bırakılan çelenk ve ardından Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’un anı defterine yazdığı düşünceleriyle Anıtkabir ziyareti son buldu:

 “Büyük Atatürk; Cumhuriyetimizin altın kurumlarından olan Devlet Tiyatrosu, tüm çalışanları ile açtığınız yoldan gösterdiğiniz hedefe doğru durmadan yürüyoruz. Memleketimizin bütün yüzünü sanatın aydınlık ışığı ile parlatmaya devam edeceğiz. Huzur içinde uyu. Ruhun şad olsun.”

Devlet Tiyatroları yöneticileri, sanatçıları ve küçük sanatseverlerin katılımıyla, Çayyolu Cüneyt Gökçer Sahnesinin bahçesinde Arı Okulları Bandosu’nun gösterisi ile devam eden festival, daha sonra İspanya Múcab Dans Tiyatrosunun “Kâğıttan Baloncuklar” oyununun küçük sanatseverlerle buluşmasıyla ilk gününü tamamladı.

Türkiye'den 5, yurt dışından 7 oyun ile toplamda 12 oyun, atölye çalışmaları, sosyal sorumluluk projeleri, meslek tanıtımı ve oyuncu söyleşileri ile Devlet Tiyatroları 5 gün süresince küçük sanatseverlerimizi ağırlamaya devam edecek.

25.04.2023