Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

ESKRİM VE DÖVÜŞ TEKNİKLERİ | |
perde |
Atölye Lideri : ALEXANDER ILİEV

KONU

Atölye çalışmasının başlıkları:
KLASİK ESKRİM TEKNİĞİ
· Eskrim için vücut egzersizi
· Savunma duruşları
· Şövalye teknikleri
· Fransız ve İspanyol klasik teknikleri
· Farklı soğuk silah sistemleri
SAHNE DÖVÜŞÜNÜN İLKELERİ
· Göğüs göğüse çarpışma
· Sopa teknikleri
· Bıçak dövüşü
· Farklı aksesuarlarla dövüşme
· Düşüş ve dövüş yanılsaması
· Sahne dövüşünde ağır çekim
SAVAŞ SAHNELERİ
· Gruba karşı eskrim
· Eşli dövüş grupları
· Lider sahneleri ve genel aksiyonun arka planında savaş
· Topyekûn savaşta kompozisyon ilkeleri
· Koşula bağlı savaş biçimleri
· Komik savaşlar
 

Not:
Alexander Iliev (özgeçmiş):
Alexander Iliev, 1956 yılında Bulgaristan’ın Sofya kentinde doğdu. 1985 yılında mezun olduğu Barselona “Theatre of Nations” Üniversitesi’nde “Commedia dell’Arte”, 1988 yılında mezun olduğu Sofya NATFIZ “Kr. Sarafov” Üniversitesi’nde “Dramatik tiyatro rejisörlüğü” eğitimi aldı. Iliev, güzel sanatlar alanında doktora unvanına sahiptir. NATFIZ “Kr. Sarafov” Üniversitesi’nde tam zamanlı doçent olarak çalışan Iliev, 1984 yılından beri bu kurumda ders vermektedir. Iliev aynı zamanda 2007 yılından beri ABD'nin Pittsburgh şehrindeki Carnegie Mellon Üniversitesi’nde konuk eğitmen olarak görev yapmaktadır.

Iliev ayrıca pandomim; geleneksel Vietnam tiyatrosu, 2005 yılında Vietnam masajı “Xoa Bop” alanında en üst seviye, Pekin Operası, Akrobasi, 1998 yılında Tibet masajı “Djamtso Kunye” en üst seviye, 2006 yılında Tibet ve Nepal’de Cham dansı en üst seviye, Nepal’de “Dhime Nrittya” dansı, 2008’de Endonezya’da Topeng dansı, Bali’de Wayang kulit, Türkiye’de Sema eğitimleri aldı. Dövüş sanatları alanında ise 2005 yılında Vietnam Voo, Voo dövüşü, 2002 yılında Kodokan judo, Shotokan karate, Aikido, Kung fu, Taichi & Qigong branşlarında en üst seviyeye yükseldi.

Bulgaristan, Türkiye, Rusya, İtalya, İsviçre, ABD, Makedonya, Yunanistan, Almanya ve Arnavutluk’ta atölye liderliği yaptı. Bulgaristan’da 116, diğer ülkelerde ise 37 oyun yönetti. 46 filmin ve belgeselin metin yazarlığını yapan Alexander Iliev, 11 tiyatro eseri ve 12 kitap kaleme almıştır.


Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.