Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

5. OYUN YAZARLIĞI ATÖLYESİ

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Konservatuar ve Güzel Sanatlar Fakültelerine bağlı Tiyatro – Dramatik Yazarlık Ana Sanat Dalı Bölümlerinin  ortaklaşa düzenlediği yeni yazarları teşvik etmek ve yeni oyun metinlerini Türk Tiyatrosuna kazandırmak amacıyla yapılan oyun yazarlığı atölyesi programı bulunmaktadır.
 

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, bugüne kadar 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü, Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü ve Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü ile oyun yazarlığı atölyesi programını uygulamıştır. Buradan alınan sonuçlarla da seçilen bir öğrenci oyunu DT sahnelerinde hayat bulmuştur.
 

1949 tarihli Kuruluş yasasıyla yürürlüğe giren  Devlet Tiyatroları’nın kimliği, çalışma esasları, yapısı ve ilkeleriyle beraber, temel repertuvar anlayışı da belirginlik kazanmıştır.
 

Devlet Tiyatrolarının misyonuyla örtüşen ve yeni yazarları, yeni oyun metinlerini Türk Tiyatrosuna kazandırmak için girişilen bu çalışmaların beşincisini, 18-19-20 Mayıs 2019 tarihlerinde Isparta’da yapmayı planlanmaktayız.
 

 Kurumumuz ile Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü’nün işbirliğinin, sonraki aşamalarda ülkemizde yeni  oyun yazarlarının yetişmesine kapı aralayacağına olan inancımızla…                                                                    

 


Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.