Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

’NÖBETÇİ TİYATRO’ BAŞLADI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü tarafından ilk kez gerçekleştirilen ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulaması 2017-2018 tiyatro sezonunun kapanmasıyla birlikte Ankara ve Bursa’da başladı.

Proje kapsamında Ankara ve Bursa Devlet Tiyatrosu 1 Temmuza kadar sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Sanatsal faaliyetlerden yazın da yararlanılması için hayata geçirilen projeyle tiyatroseverler, Ankara’da Küçük Tiyatro Sahnesinde saat 18.00’de Ankara Devlet Tiyatrosunun beğenilen oyunlarını seyredebilecek.

Bölge müdürlüklerinde sahnelenen devlet tiyatrosu oyunlarını da Ankara’ya getirecek uygulama sayesinde sanatseverler birbirinden farklı oyunları 1 Temmuz’a kadar izleme şansına sahip olacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu ise Ramazan ayı boyunca Geleneksel Türk Tiyatrosunun vazgeçilmez motifi olan ortaoyunu ‘Akide Şekeri’ ile sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Ali Meriç’in yazdığı ve Cenk Turan’ın yönetmenliğini yaptığı oyun, Ahmet Vefik Paşa Sahnesinde 1 Temmuz’a kadar izlenebilecek.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, ‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Tiyatroda Mayıs ayında tüm yurtta perdeler kapanınca Ankara’da Küçük Tiyatro Sahnesi ve Bursa’da Ahmet Vefik Paşa Sahnesi 1 Temmuz’a kadar açık kalarak nöbetçi tiyatro olacak. Yıl içinde sahnelenmiş en beğenilen oyunların gösterimine devam edilecek. 1 Temmuz’a kadar seyircilerimizle oyunlarımızı yeniden buluşturacağız" dedi.

‘Nöbetçi Tiyatro’ uygulamasının bitimiyle birlikte kapanacak olan perdeler, 2018-2019 tiyatro sezonunun Ağustos ayında başlayacak prova çalışmalarıyla birlikte yeniden açılacak.
 

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.