Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

ÖDÜL REKORTMENİ ‘MARTI’ YENİDEN BURSA’DA

“Bursa’da İkinci Sezona Perde Açıyor”  

 

 

“Lions Tiyatro Ödülleri 2014” “En Başarılı Kostüm Tasarımcısı Ödülü”nü Sevgi Türkay’a, Türkiye’nin en saygın tiyatro ödüllerinden 2013-2014 tiyatro sezonu “Türkiye Sanat Kurumu Ödülleri” “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü Demet Oran’a, “XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri” “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü Cansu Yılmaz’a ve “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü”nü ise Nergiz Acar’a kazandıran ödül rekortmeni ‘Martı’ yeniden Bursa’da sahneleniyor.

 

“Rus yazar Anton Çehov'un klasikleşmiş başyapıtları arasında yer alan eser;  19’uncu yüzyıl sonu Rusya’sında, Moskova'dan uzak taşra hayatının atmosferi içinde geçiyor.

 

Ekonomik ve sınıfsal değişimi sahneye aktaran oyun, aristokrat kökenli bir aile ve yakın çevresinin bu değişime ayak uyduramamasını, geleceğe güvenle bakamamasını ve hayallerinin peşinden gidememesini anlatıyor.

 

Levent Suner'in yönettiği, Dekor tasarımını Ufuk Üsterman’ın, ışık tasarımını Ali Karaman’ın yaptığı oyunda; Demet Oran, Cem Arabacıoğlu, Belgin Bilgin, Yener Sezgin, Cansu Yılmaz, Erçin Işık, Reha Taşman, Adnan Tunalı, Nergiz Acar, Murat Divitçioğlu, Burak Berkan, Burak Bektaş ve Gökçe Kurt rol alıyor.

 

İlk kez 1995-1996 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosunda seyirciyle buluşan oyun geçtiğimiz sezon ise Bursa Devlet Tiyatrosunda sahnelendi.

 

Bursa’da ikinci sezonuna perde açacak olan ‘Martı’ 16-20 Aralık tarihleri arasında AVP Sahnesinde seyirci karşısına çıkacak.   

 

 

FOTOĞRAFLAR

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.