Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

TEK KİŞİLİK OYUNLAR AYNI HAFTADA BULUŞTU

“Devlet Tiyatrolarından Üçüncü Ankara Buluşması” 


                                                        

Geçtiğimiz tiyatro sezonunda “Shakespeare Oyunları Haftası’ ve ‘Anton Çehov Oyunları Haftası’ etkinlikleri düzenleyen Devlet Tiyatroları yeni sezonda ise yeni bir haftaya perde açıyor.
 

Türkiye genelindeki sahnelerde sergilenen tek kişilik oyunlar 18-23 Kasım tarihleri arasında Ankara’da seyirci ile buluşuyor.
 

İstanbul Devlet Tiyatrosundan ‘Hamlet’, Ankara Devlet Tiyatrosundan ‘Bizim Yunus’, Konya Devlet Tiyatrosundan ‘Shirley Valentine’, Adana Devlet Tiyatrosundan ‘Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek’ ve daha birçok eser Devlet Tiyatrolarının düzenleyeceği Üçüncü Ankara Buluşmasının seyirlik oyunları arasında yer alıyor. 
 

Tek Kişilik 11 Oyun
 

Devlet Tiyatrolarında geçtiğimiz yıl başlayan oyun haftaları yeni sezonda da ‘Tek Kişilik Oyunlar Haftası’ ile devam edecek.
 

Birbirinden iddialı yeni oyunlarla sezona başlayan Devlet Tiyatroları tüm sahnelerindeki tek kişilik performansları aynı hafta içerisinde seyirci ile buluşturacak.
 

İstanbul, Ankara, Konya, Adana, Bursa ve Erzurum Devlet Tiyatroları yapımı kapalı gişe oynayan 11 oyun ‘Tek Kişilik Oyunlar Haftası’ süresince Ankara’da sahnelenecek.
 

William Shakespeare’in yazdığı, Sabahattin Eyüboğlu’nun çevirdiği ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisörlüğünü yaptığı İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Hamlet’ Akün’de sahnelenirken, Cengiz Toraman’ın yazdığı ve Levent Aras’ın yönettiği Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Anlatılan Senin Hikayendir’ ise Şinasi Sahnesinde perde açacak.
 

Tiyatroseverlere keyifli bir hafta yaşatacak etkinlik süresince; Altındağ Tiyatrosunda, Willy Russell’in yazdığı, Ahmet Alpaslan Sağır’ın çevirdiği ve Bengisu Gürbüzer Doğru’nun yönettiği Konya Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Shirley Valentine’; Küçük Tiyatroda, Yordan Radiçkov’un yazdığı, Hüseyin Mevsim’in çevirdiği ve Umut Toprak’ın yönettiği Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bir İnsan, Bir Ağaç, Bir Köpek’; Oda Tiyatrosunda, Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun yazdığı, Erkan Yılmaz’ın uyarladığı ve Ayşe Lebriz Berkem’in yönettiği Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Tek Kişilik Yaşam Bedri Rahmi Eyüboğlu’; Stüdyo Sahnede, Sönmez Atasoy’un yazdığı ve Mustafa Kurt’un rejisörlüğünü yaptığı Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bizim Yunus’; Tatbikat Sahnesinde, Güner Sümer’in yazdığı ve Olcay Poyraz’ın yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Hüzzam’; İrfan Şahinbaş Sahnesinde, Hüseyin Alp Tahmaz’ın yazdığı ve Volkan Özgömeç’in yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘İyiyim’; Şinasi Sahnesinde, Ali Cüneyd Kılcıoğlu’nun yazdığı ve Elif Erdal’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’; 75. Yıl Sahnesinde, Tuncay Özinel’in yazdığı ve Göksel Kortay’ın yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Nice Yıllara’; Stüdyo Sahnede ise Patrick Süskind’in yazdığı, Hale Kuntay’ın çevirdiği ve Metin Belgin’in yönettiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Kontrabas’ isimli oyunlar sahnelenecek.

RESİMLER

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.