Altın Örümcek Web Ödülleri Halkın Favorisi

ŞEHİR TİYATROLARI’NDAN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ DEVLET TİYATROSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI ARASINDA, ŞEHİR TİYATROLARININ KURULUŞUNUN 10. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Tarih: 13-12-2010

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın gerek kurumsal gerek sanatsal açıdan gelişimine büyük katkı sağlayacak olan protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin tarafından 15.12.2010 tarihinde Büyükşehir Belediyesi’nde imzalandı.

İki kurum oyunlarının karşılıklı sahnelerini paylaşmak ve turne gerçekleştirmek esasını içeren Protokole göre Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları kendi repertuarındaki oyunlarını başta Ankara, İstanbul olmak üzere devlet tiyatrosunun birçok bölge sahnelerinde konuk olarak sahneleyecek, aynı şekilde Devlet Tiyatrolarının oyunları da Eskişehir Tiyatroları sahnelerinde konuk olarak perde açacak.

 

 

Protokol imza töreni sonrası açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen şehir tiyatrolarının kuruluşunun 10. yılında, Devlet Tiyatrolarıyla çok önemli bir işbirliği sürecinin başlamakta olduğunu vurguladı. İmzalanan protokolün Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın yurt çapında tanıtımına ve gelişimine büyük katkı sağlayacağını da ifade eden Başkan Büyükerşen “Tiyatromuz Eskişehirlilerin ilgi ve desteğiyle 10. yaşına merhaba dedi. 10 yılda her yönüyle çok hızlı bir gelişme gösteren şehir tiyatroları artık ülke çapında bir marka olma sürecine giriyor. Devlet Tiyatrolarıyla imzaladığımız protokol bizlere çok büyük katkılar sağlayacaktır. Eskişehirliler devlet tiyatrolarının birbirinden seçkin oyunlarını izleme şansı bulacaklar. Şehir Tiyatrolarımızda yurdun birçok kentinde oyunlar sahneleyecek. Protokolün hayata geçirilmesinde emeği bulunan herkesi kutluyorum. Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Sayın Lemi Bilgin’e de tüm Eskişehirli sanatseverler adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarıyla işbirliği protokolü imzalamaktan mutluluk duyduğunu açıklayarak. İki kurum arasındaki sanatsal işbirliklerini artırarak geliştirmek arzusunda olduklarını belirtti.

Biletiva

E-Bülten Kayıt Formu

Ad Soyad
Şehir
Telefon
0
E-mail
Lütfen Bütün Alanları Doldurunuz.